Öne çıkan motosiklet markaları

Mivv: Öne çıkan motosiklet markaları

Motosikletler, günümüzde kara yoluyla seyahat etmenin en havalı ve en popüler yollarından biridir. İster markette hızlı bir mola verin, ister dağlarda uzun bir gezintiye çıkın, motosikletler seyahat etmeyi kolaylaştırır. Genellikle arabalardan daha hızlıdırlar çünkü daha hafiftirler ve trafikte kolayca ilerlerler. 

Bir motosiklete sahip olmak yetmez, onun bakımını da bilmek gerekir. Sahip olduğu en önemli parçalardan biri egzozdur. Bisikletinizin oluşturduğu karbon monoksiti havaya uçurmak için tasarlandı, böylece onu solumayacaksınız. Ayrıca, bağlı susturucuyu kullanarak bisikletinizi daha sessiz hale getirebilir. Hepsinden önemlisi, bisikletinizin daha hızlı çalışmasını sağlayabilir.

Farklı motosikletlerin farklı egzozlara ihtiyacı olduğunu unutmayın. Onları elinizdeki herhangi bir bisikletten değiştiremezsiniz. Herhangi bir bisiklette kullanılabilen evrensel kitler olsa da, yalnızca belirli bir aralıkta kullanılabilirler. Bu nedenle, ihtiyaç duyduğu egzoz ve sahip olduğu silindir sayısı gibi herhangi bir şeyi değiştirmeden önce motosikletinizi tanımanız önemlidir. 

Burada Mivv’de çeşitli tip ve model bisikletlerle ilgileniyoruz. Çeşitli motosiklet markaları için de farklı egzozlar ürettik ve tedarik ettik. Yıllar boyunca egzozları ürettiğimiz ve bakımını yaptığımız bazı büyük markalara bir göz atın.

Yamaha

Yamaha, Japonya’daki en büyük motosiklet şirketlerinden biridir. Sadece motosiklet üretmiyorlar, aynı zamanda buzdolabı, piyano ve motorlu araç içermeyen diğer şeyleri de yapıyorlar. Buna rağmen Yamaha, yarışlarda ve bisiklet şovlarında rekabet edebilecek kadar tasarım ve performanslarını sürekli geliştirerek motosikletler geliştirmeye devam ediyor.

Yamaha, kadrosunda standart kruvazörler ve tur motosikletlerinden scooterlara kadar çeşitli motosikletler sunar. Ne tür bir binici olduğunuza bağlı olarak, Yamaha’nın sizin için bir bisikleti vardır. Yine de en çok spor ve arazi motosikletleriyle tanınır. Şirketin sunduğu bazı motosiklet türlerine bir göz atın.

Seyir motosikletleri – Günlük kullanım için rahatlatıcı bir sürüş istiyorsanız, bir kruvazör iyi bir seçimdir. Genellikle daha uzun yolculuklar için rahat olacak şekilde tasarlanmıştır ve yoldaki tümseklere yardımcı olan daha yumuşak bir süspansiyona sahiptirler.

Spor motosikletler – Bunlar kruvazörlerin tam tersi. Spor motosikletler, virajlı yollardan geçmek ve yarış pistlerinde hız yapmak için tasarlanmıştır. Özellikle yarışlarda sürtünmeyi önleyen ve daha fazla hız kazandıran aerodinamik şekilli gövdeleriyle tanınırlar. Ayrıca, daha iyi kontrol sağlayan, ancak uzun sürüşler için daha az konforlu hale getiren öne eğilen sürüş pozisyonlarıyla da tanınırlar.

Scooter – Yolda göreceğiniz en yaygın motosiklet türlerinden biri scooterlardır. Ucuzdurlar ve bakımı kolaydır, ayrıca küçük boyutları kentsel bir ormanda manevra yapmalarını kolaylaştırır. Çoğunlukla binicilere rahat bir oturma pozisyonu sağlayan basamaklı bir tasarıma sahiptirler.

Sonuç olarak, Yamaha her tür binici için bisiklet ürettiğinden emin olmuştur. Mutlaka ihtiyaçlarınıza en uygun bisikleti bulacaksınız.

Honda

Honda, Yamaha’ya rakip olan tanınmış bir motosiklet üreticisidir. Her ikisi de sundukları her bisiklete rakip olan hemen hemen aynı türde bisikletlere, fiyat aralıklarına ve performanslara sahiptir. Ancak Honda, arabalardan SUV’lara ve hatta robotlara kadar makine yapmaktan asla sapmadı. Motosiklet geliştirmek için gözlerini hiçbir zaman kaldırmadılar.

Honda, motosikletlerini geliştirme ve iyileştirme konusunda yorulmadan başarılar elde etti. Motor, hızlanma ve fren sistemleri açısından çok geliştiler. Tabii ki, yaptıkları güzel tasarımları kim unutabilir ki? Honda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli motosiklet stillerine sahiptir. Kruvazörler ve tur motosikletlerinden scooter ve spor motosikletlerine kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz stiller bitmeyecek.

Seyir motosikletleri – Günlük sürüş için bir bisiklet arıyorsanız, en iyi seçeneğiniz bir kruvazördür. Uzun yolculuklar için onları rahat ettirecek alçak bir seleye ve rahat bir sürüş pozisyonuna sahiptirler. Ayrıca, kaldırım üzerindeki tümsekleri ve eğimleri kaldırabilecek yumuşak bir süspansiyona sahiptir.

Spor motosiklet – En iyi performansı arıyorsanız, bir spor motosikletle yanlış yapmış olmazsınız. Aerodinamik gövdeleriyle hız ve yarış için üretildiler ve onlara daha hızlı olmalarını sağlayan avantajı sağladılar. Kambur bir sürüş pozisyonuna sahip olduklarını unutmayın, bu nedenle oldukça rahatsız olabileceğinden uzun sürüşler için en iyisi değildir. Yanlış kullanıldığında tehlikeli olabilecek hassas bir gaz kelebeğine sahip oldukları için yeni başlayanlar için de ideal değildir.

Scooterlar – Hafif ve küçük gövdeleriyle scooterlar, şehir ormanlarında manevra yapmak için harika bir motosiklettir. Adım adım bir tasarıma sahip olduklarından ve otomatik şanzımana sahip olduklarından yeni başlayanlar için mükemmel olduklarından, binmek ve inmek kolaydır.

Minibikes – Daha şık ama yine de küçük gövdeli bir motosiklet arıyorsanız, neden bir minibike denemiyorsunuz? Tipik motosikletinize benziyorlar ancak boyutları scooterlara daha yakın. Bu, daha fazla güce ve daha muhteşem bir tasarıma sahip olabilecekleri, ancak yine de şehirde rahatça dolaşabilecekleri anlamına gelir. 

Ducati

Ducati, dünyanın en güzel ve aranan motosikletlerinden bazılarını yaratan, dünyanın en tanınmış motosiklet üreticilerinden biridir. Çoğu insanın bilmediği şey, Ducati’nin asla bir motosiklet üreticisi olmak istemediğidir. Asıl amaçları radyo üretmekti. Ancak, Ducati sonunda bugün insanların bildiği ve sevdiği bisikletleri üretmeye başladı.

Ducati süper motosikletler ve çevredeki en inanılmaz motosikletlerden bazılarını yapmış olabilir, ancak aynı zamanda birkaç başka motosiklet türü de ürettiler. Koşuları sırasında kruvazörler, tur bisikletleri ve hatta macera bisikletleri yaptılar. 

Kruvazör motosikletleri – Ducati, kruvazör sahnesine kendi yolunda girdi. Heyecan verici performansa, gelişmiş elektroniklere ve süper motosikletleriyle aynı özelliklere sahip kruvazör bisikletleri yarattı. Ayrıca, bir kruvazöre özgü ileri konum ayaklıklarına ve güçlü torka sahiptirler. Performans ve malzeme açısından taviz vermemeye özen gösterdiler.

Spor motosikletspor motosikletleri – Ducati,için en iyi motosiklet üreticilerinden biri olarak kabul edilir. Sonuçta, ister yolda ister yolda olun, maksimum sürülebilirliği garanti eder. Yarış veya sadece hızlı sürüş için harika kılan dinamik bir forma sahiptir ve hava sürtünmesi olmadığından emin olur. 

BMW

Başarılı bir lüks otomobil markası olmanın yanı sıra BMW, motosikletler üretmeye başladı. Sonunda kendi motorlarını yapıp satana kadar diğer şirketler için motosikletler için motorlar üretmeye başladı. Onlar şimdi dünyanın önde gelen motosiklet markalarından biri. Onlarsatın aldı. kendi üretim tesisleri ve personeli de dahil olmak üzere Husqvarna motosiklet, bir İsveç-Avusturya motosiklet üreticisi 

BMW, tercihlerinize göre birkaç farklı motosiklet türü de oluşturmuştur. İster bir spor motosiklet, ister farklı yerleri gezmek için kullanabileceğiniz bir şey ister modern teknolojiyle eski tarz tasarımlar olsun, BMW’de sizin için bir motosiklet var.

Spor motosikletler – Hıza susamışsanız, BMW’nin spor serisi tam size göre. Hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmadan sizi hızlı bir şekilde bir yere götürmek için onların gücüne ve kontrolüne güvenebilirsiniz. Bu motosikletlerin her detayı, istediğiniz performansı gösterebilmesi için her şeyinizi vermeniz gereken hassas performansa odaklanmıştır.

Tur motosikletleri – Güvenilir, konforlu ve sizi her yere götürebilecek bir sürüş arıyorsanız, aradığınız şey bir tur bisikletidir. Kilometrelerce dolaşırken, tur bisikletinde olmak, altınızda asfalt yokmuş gibi hissedecektir. Arkadaşlarınızla şehirleri ve ülkeleri çok fazla endişelenmenize gerek kalmadan keşfedebileceksiniz. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaklar.

Heritage motosikletleriHeritage motosikletleri – BMW’nin, klasik motosikletlerin bazılarına saygı duruşu niteliğindedir; isterseniz eski tasarımın yeni bileşenlerle yeniden tasavvur edilmesi. Eski günlerin ruhunu modern teknolojilerle birleştiriyor. Bu şekilde, bildiğiniz ve sevdiğiniz motosiklet geleneği, daha yeni makineler aracılığıyla daha genç nesil sürücülerle paylaşılabilir. 

Kentsel mobilite motosikletleri – Bu, BMW Motorrad’ın şehirlerde dolaşmak için tasarlanmış ve üretilmiş scooter serisidir. Küçük ve hafif olmaları, hareketli şehir ormanlarında harika bir yolculuk yapmalarını sağlar. Tek yapmanız gereken uçağa binmek ve bir yerden bir yere araba sürerken kendinizi şehir ışıklarına bırakın.

Bunlar Mivv’de öne çıkan motosikletlerimizden sadece birkaçı. Daha fazla motosiklet markasına ve stiline hitap ettik ve size farklı egzoz kitlerini göstermekten ve bisikletinizin markasına, stiline ve modeline göre ayar yapmaktan memnuniyet duyarız. Kaliteli egzozlar üretmeyi hedefliyoruz ve her marka için tek tip kullanmakla yetinmeyeceğiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir