Nedenleri bir motosikletsatın almak için

Mivv: Motosiklet satın alma nedenleri

Gerçekte, motosikletler günlük kullanım için giderek daha pratik hale geliyor. Özellikle trafiğin kötü olduğu yerlerde seyahat etmenin en iyi yolu haline geldiler. İster kısa bir tatil için seyahat ediyor olun, ister işe yeni başlıyor olun, size pek çok olanak sundular. Hala ikna olmadıysanız, Mivv neden bir motosiklet almanız gerektiğine dair birkaç neden sıraladığı için aşağıya bir göz atın.

Araba kullanmaktan daha ucuz

Son zamanlarda petrol fiyatları dalgalandı. Ya çok yükseğe çıkabilirler ya da normal fiyat aralığının hemen altına düşebilirler. Bir arabanın motoru ve deposu daha büyük olduğundan, doldurmak çok daha fazla benzin alır ve bildiğinizden daha fazla gaz kullanır. Yakıt tasarruflu araçlar bile ilerlemelerini sağlamak için hala çok fazla gaz tüketiyor.

Motosikletlerin daha küçük benzin depoları ve motorları olduğundan, çok fazla yakıt kullanmazlar ve doldurmak için arabaya koyduğunuz miktarın yalnızca bir kısmına ihtiyaç duyarlar. Motosikletler de küçük gövdelere sahiptir ve arabalardan daha hafiftir. Bu, çok fazla gaz harcamadan daha hızlı seyahat edebilecekleri anlamına gelir. Ayrıca, bu listedeki bir sonraki madde ile trafikte boş durmayacaksınız, bu da arabaların çok fazla benzin kullanma nedenlerinden biridir.

Sizi yerlere daha hızlı ulaştırabilir

Daha önce de belirtildiği gibi motosikletler küçük ve hafiftir. Bu, tüm arabalar durmuş olsa bile trafikte de ilerleyebilecekleri anlamına gelir. Çoğu scooter, trafikte çarpışırken arabaların arasından geçebilir. Bu, kolayca öne geçebildikleri için geç kaldığınızda onlara bir avantaj sağlar. Elbette trafik ışığı tarafından durdurulabilirler ama önemli olan şu ki, arabalar hala ortada kalırken onlar zaten öndeler.

Kruvazörler veya spor motosikletler gibi diğer motosikletler, sıkışık trafikte manevra yapmakta zorlanabilirler, ancak yine de bunu yapabilirler.

Daha az yer

kaplarlar Araba sahibi olmanın sorunlarından biri de uygun bir park yeri bulmaktır. Bu, özellikle arabanıza sığacak uygun bir park yeri ve alanın olmadığı bir yerde yaşıyorsanız, özellikle de büyük bir aileye sığacak iki arabanız varsa geçerlidir. Motosikletler küçüktür ve neredeyse her yere sığabilir, bu nedenle uygun bir park yeri bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. 

Bazı yerlerde, motosikletinizi kaldırıma park etmek yasaldır, bu nedenle park yeri aramak aklınızdan çıkarabileceğiniz bir şeydir. Ayrıca, park etmek için para ödeyecekseniz, motosikletler genellikle bir araba ile park etmekten daha ucuza mal olur, bu da size biraz para kazandırdığı anlamına gelir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir