İlk bisikletSeçimi

Mivv: İlk bisikletinizi seçmek İlk motosikletinizi

satın almak göz korkutucu olabilir. Sonuçta, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bisiklet ve bir tane satın alırken göz önünde bulundurulması gereken şeyler var. Hayatınızın yolculuğunu satın alıyor veya yapımda bir felaket olabilir. Bu nedenle, ilk bisikleti almadan önce birkaç faktörü göz önünde bulundurmak ve iki kez düşünmek önemlidir. 

Burada Mivv’de, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmek için birçok bisiklet, üretici ve sürücüyle yeterince çalıştık. İnsanların ilk bisikletlerini seçerken birçok hata yaptığını gördük ve neden kendilerine daha uygun olanı seçmeleri gerektiğini anlamalarını sağlamaya çalışıyoruz. İlk bisikletinizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken farklı noktalara bir göz atın.

Basit düşünün

İlk bisikletinizi alırken gösterişli bisikletlerden kaçınmaya çalışın. Hâlâ deneyimsizsiniz ve ilk motosikletiniz gösteriş yapmak yerine öğrenmek için olmalı. Elbette, bu havalı yeni spor motosikleti bayide isteyebilirsiniz, ancak unutmayın, çoğu acemi kaza yapmaya eğilimlidir. Yepyeni spor motosikletinizin ezildiğini görmek büyük bir israf olacak ve onu tamir ettirmek de çok pahalıya mal olacak.

İlk bisikletinizi alırken pratik olmak en iyisidir. Çoğu insan, yenilerini almak yerine kullanılmış bir tane almanızı tavsiye eder. Birincisi, kullanılmış bir bisiklet almak yeni bir bisiklet almaktan daha ucuzdur. Ayrıca kullanıldığından ve halihazırda bazı çizikler ve ezikler olabileceğinden, bunlara karşı çok dikkatli olmanıza gerek kalmayacak.

Sürüş testi

Çoğu özel satıcı, sattıkları bisikletle test sürüşü yapmanıza nadiren izin verse de, satılan motosikletler için kullanılmış araba lotlarına bakabilirsiniz. Şanslar, istediğiniz kadar çok yol testi yapmanıza izin verebilirler. Size göz kulak olabilecekler ve dışarıdaki tehlikelerden korunacaksınız.

Motosikletlerini test etmenize izin verebilecek arkadaşlarınız varsa, bunu yapın. Kendiniz için ne tür bir motosiklet istediğinizi bilmenin harika bir yolu. Bir bisikleti sürdüğünüzde nasıl hissettiğini, kişisel zevkinize uyup uymadığını veya onları sürerken rahat olup olmadığınızı görme şansınız. Bu aynı zamanda farklı bisikletleri deneyimlemek ve hayalinizdeki sürüşü değiştirmek için harika bir fırsat.

Uygun olanı seçin

Arabaların aksine, bir motosikletle çok fazla ayar yapamazsınız. Bu yüzden mümkün olduğu kadar çok bisikleti test etmek önemlidir, böylece hangilerinin işinize yarayacağını ve hangilerinin çalışmayacağını bilirsiniz.

Satın alırken bisikletin yüksekliğini not edin. Ayağa kalkarken ayaklarınızı yere sağlam basabilmeniz çok önemlidir. Daha ağır bir bisiklet, aynı zamanda, hafifseniz yönetmenin veya kontrol etmenin daha zor olduğu anlamına gelir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir